mięso sezonowane w Krakowie

Smaczna kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Pośród licznych opcji, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, kolorów i duża porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie smaki

Standardowemu Polakowi kuchnia włoska, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie dania to również takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne potrawy włoskie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dodać do makaronu. włoska restauracja bez glutenu Kraków Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy dziczyzna i rożnorodne warzywa, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza to cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również canelloni, focaccia, piada oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *