Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeżeli pragniesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite oraz wielokrotnie zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie trochę, żeby odkryć, że są ściśle mówiąc smaczne oraz warte paru kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi produktami jakie spożywają na co dzień jest chleb i lokalna kiełbacha.

restauracja z polską kuchnią Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zachwycającego chleba oraz apetycznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o pionierskie smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w schematycznej krajowej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

Najbardziej pospolitymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej również odszukać ściśle mówiąc przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem różnych, w pewnych momentach egzotycznych potraw.
•    Prócz standardowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw i najlepsze polskie napoje oraz radować się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *